Yozgat Yozgat Azizlibağları Köyü Posta Kodu

Değerli ziyaretçilerimizin pratik yazılara en kolay yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler oluşturduk. Yozgat Yozgat Azizlibağları Köyü Posta Kodu makalemizi gözden geçirirken paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla makalelerimize gelebilmek için web sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. postakodu.uzman.org olarak Okuyucularımızın güncel bilgiye erişebilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Yozgat Yozgat Azizlibağları Köyü Posta Kodu-77Posta Kodu dahilinde protalımızın sizlere sunduğu her bir alt sitelerde olduğu gibi en okunaklı, açıklamalı, hızlı ulaşılabilir aradığınız bilgileri sizin için toparladık ve portallarımıza getirdik. Artık adres eklerken, mektup posta gönderirken, oturduğunuz ilçenin kodunu en kolay şekilde postakodu.uzman.org sayfamızdan ulaşabileceksiniz. Bu hususta yapmanız gereli olanlar çok kolay : ulaştığınız web sayfamızda, hangi ile bağlı posta kodlarını öğrenmek arzuluyorsanız o şehiri listeden tıklıyorsunuz, ilaveten önünüze çıkan detaylı listemizden, ilçe, semt ve sokak bazlı olarak posta kodunuzu görüyorsunuz. Buna ek olarak sitelerimizi favorilerinize ilave ederek arzu ettiğiniz zaman basitçe en güncel hali ile bu kodlara erişebilmeniz imkan dahilinde olacak. Değerli takipçilerimiz için vermeye devam ettiğimiz siteler hızlı bir şekilde devam edecek, tüm bilgilerin en bilgilisini, uzman.org farkı bulacaksınız. Personelimiz 7 gün 24 saat sizin için bu siteleri girip iyileştirmeye devam ediyorlar.

Posta Kodu Neden Gereklidir

Postaların üzerine adres ile birlikte posta kodunun eksiksiz olarak yazılması, gönderilerin vaktinde iletilmesinin en önemli unsurudur. Doğru adres belirtilen bilgileri belirtecek gibi yazılmalıdır.

  • İsim ve Soyadı
  • Ünvan
  • Mahalle veya Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun tam olmasının yanında postaüzerinde doğru yere yazılması da önemlidir.

  • Pul zarfın sağ üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderen adresi zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderilen kişinin adresi ve posta kodu zarfın orta yerine yazılmalıdır.

posta-78

Posta kodu, postaların makine ile tasnifine imkan verir. Posta kodu Türkiye`de sadece numerik karakterlerden oluştuğu gibi, diğer ülkelerde harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde uygulamaya konulan posta kodları 5 haneden oluşmaktadır. İlk iki rakam il plakası, son üç rakam ise mahalle gibi yerlerin kendine has kodudur.
Örneğin: Nevşehir Posta Kodları (50000).

Fatura detayı verileceğinde posta kodu bilgisi bilinmelidir.

Bilgi Bankamızı Nasıl Kullanacaksınız

Size belirtilen linke tıkladıktan sonra önünüze gelen ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz şehir bağlantısına tıklayacaksınız. İl sayfasında ekranı aşağı doğru kaydırarak alfabetik sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı adımları takip edeceksiniz.