Trabzon Ortahisar Çarşı Pazarkapı Mah. Posta Kodu

Sitemizi ziyaret edenlerin verilere en kısa yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. Trabzon Ortahisar Çarşı Pazarkapı Mah. Posta Kodu yazımızı incelerken altı çizilen diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Uzman.org olarak Değerli okuyucularımızın güncel bilgiye vakıf olması için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Trabzon Ortahisar Çarşı Pazarkapı Mah. Posta Kodu-81Posta Kodları dahilinde firmamızın siz değerli ziyaretçilerimize sayfalarına taşıdığı tüm hizmetlerde olduğu gibi en okunaklı, açıklamalı, sadeleştirilmiş içeriği ziyaretçilerimiz için oluşturduk ve sitemize sunduk. Artık adresinizi eklerken, mektup gönderirken, oturduğunuz mahallenin kodunu kolaylıkla uzman.org portallarımızdan bulabileceksiniz. Bu durumda yapmanız icap eden son derece kolay : gönderildiğiniz yerde, hangi ile bağlı posta kodunu öğrenmek isterseniz o vilayeti şehirler listesinden tıklıyorsunuz, ilaveten sizin karşınıza açılan uzun listeden, ilçe, belde ve köy tabanlı şekilde kodunuzu öğreniyorsunuz. Buna ilaveten web sayfamızı bookmark`a ilave ederek talep ettiğiniz zaman basitçe en güncellenmiş şekli ile bu içeriğe erişmeniz mümkün oluyor. Değerli Ziyaretçilerimiz için verdiğimiz hizmetler son hızla sürecek, bütün içeriğin expertini, uzman.org ayrıcalığı ile bulmaya devam edeceksiniz. Personelimiz devamlı sizler için bu web sitelerini kurup iyileştirmeye devam edecekler.

Posta Kodu Ne işe Yarar

Gönderilen postalar üzerine adres yanına o yerin posta kodunun okunaklı biçimde yazılması, gönderilen postanın sorunsuz varmasının en önemli unsurudur. Eksiksiz adres aşağıdaki detayları kapsayacak gibi yazılmalıdır.

  • Ad ve Soyisim
  • Ünvan
  • Mahalle ya da Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun eksiksiz yazılmasının yanında posta üzerine doğru yere yazılması oldukça mühimdir.

  • Pul zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici posta kodu zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderilen kişinin adresi ve posta kodu zarfın ortalarına yazılmalıdır.

posta-08

Posta kodları, gönderilerinin makine ile ayrılmasına olanak tanır. Posta kodu ülkemizde sadece numerik karakterlerden oluştuğu gibi, diğer ülkelerde hem harfler hem de rakamlar kullanılmaktadır. Türkiye`de kullanılan posta kodları beş haneden oluşmaktadır. İlk iki hane o ilin plakası, sondaki üç basamak ise mevki gibi yerlerin kendine has kodudur.
Örneğin: Hatay Posta Kodları (31000).

Bir kişiden kargo beklediğiniz vakit posta kodu bilgisi belirtilmelidir.

Portalımızı Nasıl Kullanacaksınız

Size gösterilen linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan aradığınız şehir linkine basacaksınız. Şehir sayfasında ekranı aşağı doğru kaydırarak alfabetik dizilmiş ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.