Mardin Midyat (Estel) Ziyaret Köyü Posta Kodu

Ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı konulara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. Mardin Midyat (Estel) Ziyaret Köyü Posta Kodu sayfamızı gözden geçirirken bilgi verilen uyarıları okumayı atlamayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. postakodu.uzman.org olarak Sitemizi ziyaret edenlerin güncel bilgiye vakıf olması için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerini içeren haftalık listelerdir.

Mardin Midyat (Estel) Ziyaret Köyü Posta Kodu-26Posta Kodları konusunda protalımızın size hazırladığı bütün sitelerde var olduğu şekilde en okunaklı, detaylı, anlaşılabilir aradığınız konuları siz değerli üyelerimiz için güncelledik ve sitemizin sayfalarına taşıdık. Artık iletişim bilginizi yazarken, mektup birine yollarken, yaşadığınız ilin kodunu basit bir şekilde alt sayfalarımızdan ulaşacaksınız. Bu hususta uygulamanız gereken çok kolay : ulaştığınız web sayfamızda, hangi vilayete bağlı posta kodlarını bulmak istiyorsanız o şehiri şehirler listesinden seçiyorsunuz, sonrasında sizin karşınıza açılan uzun listelerden, ilçe, semt ve oturduğunuz mahalle bazlı olarak posta kodunuzu öğreniyorsunuz. Ayrıca postakodu.uzman.org`u tarayıcınızın bookmarkına ekleyerek istediğiniz zaman kolaylıkla en güncel şekli ile bu içeriğe ulaşabilmeniz imkan dahilinde olacak. Değerli takipçilerimiz için hazırladığımız portallar son hızla devam edecek, her bir bilginin en bilgilisini, uzman.org kalitesi ile bulacaksınız. Ekibimiz sürekli sizin için bu içerikleri hazırlayıp güncellemeye devam edecekler.

Posta Kodu Ne işe Yarar

Postaların üstüne varış yeri ile birlikte o yerin posta kodunun tam biçimde belirtilmesi, postaların tam zamanında iletilmesinin ilk şartıdır. Eksiksiz adres aşağıda belirtilen detayları bulunduracak gibi yazılmalıdır.

  • İsmi ve Soyad
  • Ünvan
  • Mahalle ya da Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun okunaklı yazılmasının beraberinde posta üzerine doğru yere yazılması çok mühimdir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderen posta kodu zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderilen adresi ve posta kodu zarfın ortalarında olmalıdır.

posta-91

Posta kodları, postaların otomatik olarak tasnifine olanak tanır. Posta kodu Türkiye`de yalnızca sayılardan oluştuğu gibi, yabancı ülkelerde hem harfler hem de rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanımda olan posta kodları beş rakamdan oluşmaktadır. İlk iki rakam il plaka kodu, son üç rakam ise mahalle gibi yerlerin kendine has kodudur.
Örneğin: Zonguldak Posta Kodları (67000).

İnternetten bir web sitesine üye olacağınız zaman posta kodu bilgisi bilinmelidir.

Web Sitemizi Nasıl Kullanacaksınız

Belirtilen linke tıkladıktan sonra önünüze gelen ekrandan aradığınız şehir linkine basacaksınız. İl sayfasında sayfayı aşağı doğru tarayarak baş harflerine göre dizilmiş ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı adımları takip edeceksiniz.