Malatya Pütürge (Pötürge) Teluşağı Köyü Posta Kodu

Sitemizi takip edenlerin geniş çerçeveli sayfalara pratik yoldan göz atabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar yaptık. Malatya Pütürge (Pötürge) Teluşağı Köyü Posta Kodu bilgilerini gözden geçirirken paylaşılan uyarıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. postakodu.uzman.org olarak Siz okuyucularımızın güncellenmiş bilgiye ulaşabilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Malatya Pütürge (Pötürge) Teluşağı Köyü Posta Kodu-17Posta Kodu konusunda protalımızın siz değerli ziyaretçilerimize kurduğu her bir portallarda geçerli olduğu üzere en okunaklı, açıklamalı, anlaşılabilir güncellemeleri sizin için oluşturduk ve portalımıza sunduk. Artık adres güncellerken, mektup gönderirken, oturduğunuz ilçenin kodunu en basit şekilde uzman.org portallarımızdan elde edeceksiniz. Bu hususta uygulamanız icap eden çok basit : yönlendirildiğiniz web sayfamızda, hangi vilayete ait posta kodlarını almak arzuluyorsanız o vilayeti listemizden seçiyorsunuz, sonrasında önünüze açılan detaylı listemizden, ilçe, semt ve cadde bazlı olarak kodunuzu görüyorsunuz. Bununla birlikte sitemizi bookmark`a ekleyerek istediğiniz zamanda hızlıca en güncel hali ile bu içeriğe ulaşabilmeniz mümkün olacak. Sizler için hazırladığımız portallar son hızla devam edecek, tüm bilgilerin uzmanını, uzman.org ayrıcalığıyla bulmaya devam edeceksiniz. Personelimiz sürekli sizin için bu portalları hazırlayıp güncellemeye devam edecekler.

Posta Kodu Neden Gereklidir

Gönderilerin üstüne varış yeri önüne posta kodunun doğru biçimde belirtilmesi, gönderilen postanın sıkıntı yaşanmadan ulaşmasının en önemli unsurudur. Tam adres belirtilen bilgileri dolduracak gibi yazılmalıdır.

  • İsim ve Soyisim
  • Ünvan
  • Mahalle veya Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun tam yazılmasının beraberinde posta üzerine uygun yere yazılması çok mühimdir.

  • Pul zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici adresi zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Alıcı adresi ve posta kodu zarfın ortalarına yazılmalıdır.

posta-73

Posta kodu, postaların makine ile tasnif edilmesine imkan verir. Posta kodu Türkiye`de sadece sayılardan oluştuğu gibi, diğer ülkelerde hem harfler hem de rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde uygulamaya konulan posta kodları beş basamaktan oluşmaktadır. İlk iki hane il plaka kodu, sondaki 3 rakam ise köy gibi yerlerin kendine has kodudur.
Örneğin: Kilis Posta Kodları (79000).

Eticaret sitesinden alışveriş yaptığınız zaman posta kodu bilgisi yazılmalıdır.

Sitemizi Nasıl Kullanacaksınız

Belirtilen bağlantıya tıkladıktan sonra açılan ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz şehir linkine tıklayacaksınız. Yeni sayfada sayfayı aşağı doğru tarayarak alfabetik dizilmiş ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.