Kütahya Şaphane Karamanca Köyü Posta Kodu

Ziyaretçilerimizin detaylı yazılara pratik bir şekilde erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla kapsamlı derlemeler hayata geçirdik. Kütahya Şaphane Karamanca Köyü Posta Kodu makalesini okurken bilgi verilen uyarıları okumayı unutmayın. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza gelebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Uzman.org olarak Sitemizi ziyaret edenlerin en yeni bilgiye erişebilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerini içeren haftalık listelerdir.

Kütahya Şaphane Karamanca Köyü Posta Kodu-62Şehirlerin Posta Kodları konusunda protalımızın sizlere sayfalarına taşıdığı bütün uygulamalarda geçerli olduğu gibi en açık, kapsamlı, sadeleştirilmiş aradığınız bilgileri takipçilerimiz için güncelledik ve sitemize getirdik. Artık adres güncellerken, posta gönderirken, yaşadığınız ilçenin kodunu hızlıca sayfalarımızdan elde edeceksiniz. Bu noktada yapmanız gereken çok basit : yönlendirildiğiniz yerde, hangi vilayete ait kodu bulmak isterseniz o vilayeti şehirler listesinden seçiyorsunuz, daha sonra önünüze çıkan kapsamlı listelerden, ilçe, belde ve oturduğunuz mahalle bazlı şekilde kodunuzu görüyorsunuz. Bununla birlikte web sayfamızı bookmark`a ekleyerek talep ettiğiniz zaman basitçe en güncel şekli ile bu kodlara ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Sizin için hazırladığımız portallar hızlı bir şekilde devam edecek, her bir içeriğin en bilgilisini, uzman.org farkı bulmaya devam edeceksiniz. Ekibimiz süregelen şekilde sizler için bu portalları kurup geliştirmeye devam ediyorlar.

Posta Kodu Nedir

Gönderilerin üstüne varış adresi önüne posta kodunun eksiksiz biçimde belirtilmesi, gönderilen postanın sorunsuz taşınmasının en önemli unsurudur. Eksiksiz adres belirtilen detayları belirtecek gibi hazırlanmalıdır.

  • Adı ve Soyad
  • Ünvan
  • Mahalle – Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun eksiksiz olmasının yanısıra postaye uygun bölüme yazılması da mühimdir.

  • Pul zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici adresi zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Alıcının adresi ve posta kodu zarfın orta yerine yazılmalıdır.

posta-58

Posta kodu, gönderilerinin otomatik olarak ayrımına olanak tanır. Posta kodları ülkemizde yalnızca numerik karakterlerden oluştuğu gibi, diğer ülkelerde harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Türkiye`de uygulamaya konulan posta kodları 5 haneden oluşmaktadır. İlk iki hane o ilin plakası, sondaki 3 basamak ise köy gibi yerlerin kendine özel kodudur.
Örneğin: Batman Posta Kodları (72000).

Bir adrese posta ileteceğiniz zaman posta kodu bilgisi yazılmalıdır.

Web Sitemizi Nasıl Kullanacaksınız

Size belirtilen linke tıkladıktan sonra açılan ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz il bağlantısına basacaksınız. İl sayfasında ekranı aşağı doğru kaydırarak alfabetik sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı adımları takip edeceksiniz.