Konya Selçuklu Nalçacı Musallabağları Mah. Posta Kodu

Siz okuyucularımızın kapsamlı bilgilere zorluk çekmeden erişebilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle uzun süren çalışmalar yaptık. Konya Selçuklu Nalçacı Musallabağları Mah. Posta Kodu yazısını gözden geçirirken önemi vurgulanan ipuçlarını incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. postakodu.uzman.org olarak Sitemizi takip edenlerin güncel bilgiye erişebilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Konya Selçuklu Nalçacı Musallabağları Mah. Posta Kodu-35Şehirlerin Posta Kodları hususunda firmamızın siz değerli ziyaretçilerimize kurduğu bütün alt sitelerde geçerli olduğu şekilde en sade, kapsamlı, hızlı ulaşılabilir güncellemeleri siz değerli üyelerimiz için güncelledik ve sitemize getirdik. Artık iletişim bilginizi yazarken, mektup birine yollarken, oturduğunuz ilin kodunu basit bir şekilde alt sayfalarımızdan ulaşabileceksiniz. Bu noktada yapmanız gereken çok basit : gönderildiğiniz sayfada, hangi vilayete bağlı posta kodunu almak amaçlıyorsanız o ili şehirler listesinden işaretliyorsunuz, daha sonra karşınıza gelen detaylı listeden, ilçe, semt ve köy tabanlı olarak posta kodunuzu öğreniyorsunuz. Buna ilaveten bu portalımızı favorilerinize ilave ederek talep ettiğiniz zaman hızlıca en güncellenmiş şekli ile bu bilgilere erişebilmeniz imkan dahilinde. Sizler için hazırladığımız portallar tam gaz devam edecek, bütün içeriğin en bilgilisini, uzman.org ayrıcalığı ile bulmaya devam edeceksiniz. Çalışanlarımız 7 gün 24 saat sizin için bu siteleri hazırlayıp güncellemeye devam edecekler.

Posta Kodu Gerekli mi

Gönderilen postalar üstüne adres önüne posta kodunun okunaklı olarak yazılması, postaların gecikmesiz taşınmasının ilk şartıdır. Doğru adres listelenen bilgileri belirtecek gibi yazılmalıdır.

  • Adı ve Soyad
  • Ünvan
  • Mahalle yahut Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun eksiksiz yazılmasının beraberinde gönderiye uygun bölüme yazılması oldukça önemlidir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici posta kodu zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Alıcının adresi ve posta kodu zarfın ortalarında olmalıdır.

posta-69

Posta kodu, gönderilerinin makine ile ayrımına olanak tanır. Posta kodları ülkemizde sadece numerik karakterlerden oluştuğu gibi, yurt dışında harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Türkiye`de kullanımda olan posta kodları 5 haneden oluşmaktadır. İlk iki rakam il plakası, sondaki üç basamak ise ilçe gibi yerlerin kendine özel kodudur.
Örneğin: Balıkesir Posta Kodları (10000).

İnternetten alışveriş yaptığınız vakit posta kodu bilgisi belirtilmelidir.

Sayfalarımızı Nasıl Kullanacaksınız

Belirtilen bağlantıya bastıktan sonra önünüze gelen ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz il bağlantısına basacaksınız. Yeni sayfada ekranı aşağı doğru tarayarak baş harflerine göre dizilmiş ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı işlemleri tekrarlayacaksınız.