İstanbul Eminönü Fındıkzade Posta Kodu

Sitemizi ziyaret edenlerin doğru sayfalara en kısa yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle detaylı çalışmalar hayata geçirdik. İstanbul Eminönü Fındıkzade Posta Kodu makalesini gözden geçirirken paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda pratik olarak makalelerimize ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Postakodu.uzman.org olarak Okuyucularımızın güncel bilgiye erişebilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Niye portalımızı seçmelisiniz ?

İstanbul Eminönü Fındıkzade Posta Kodu-47Şehirlerin Posta Kodları dahilinde uzman.org’un ziyaretçilerimize verdiği her bir alt sitelerde olduğu üzere en okunaklı, detaylı, sadeleştirilmiş güncellemeleri ziyaretçilerimiz için bulduk ve sayfalarımıza getirdik. Artık iletişim bilgisi yazarken, mektup gönderirken, ikamet ettiğiniz yerin posta kodlarını kolay bir şekilde uzman.org portallarımızdan elde edebileceksiniz. Bu noktada uygulamanız gereli olanlar çok basit : ulaştığınız yerde, hangi vilayete bağlı kodu öğrenmek amaçlıyorsanız o ili iller listemizden işaretliyorsunuz, ilaveten önünüze çıkan detaylı listemizden, ilçe, bucak ve oturduğunuz mahalle tabanlı olarak kodunuzu öğreniyorsunuz. Ayrıca web sayfamızı favorilerinize ekleyerek talep ettiğiniz zaman hızlıca en güncel şekli ile bu bilgilere ulaşmanız mümkün oluyor. Değerli Ziyaretçilerimiz için verdiğimiz siteler son hızla sürecek, her bir içeriğin en bilgilisini, uzman.org ayrıcalığı ile bulmaya devam edeceksiniz. Personelimiz devamlı sizler için bu portalları hazırlayıp güncellemeye devam edecekler.

Posta Kodu Nedir

Gönderilen postalar üstüne varış adresi önüne posta kodunun okunaklı olarak belirtilmesi, gönderilerin zamanında taşınmasının en önemli unsurudur. Tam adres listelenen bilgileri içerecek şekilde yazılmalıdır.

  • İsmi ve Soyisim
  • Ünvan
  • Mahalle veya Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun doğru olmasının beraberinde gönderi üzerine uygun yere yazılması da mühimdir.

  • Pul zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici adresi sol üst köşesine yazılmalıdır.
  • Alıcının adresi ve posta kodu zarfın ortasına yazılmalıdır.

posta-45

Posta kodları, gönderilerinin bilgisayar ile tasnifine imkan verir. Posta kodları ülkemizde sadece sayılardan oluştuğu gibi, diğer ülkelerde harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde uygulanan posta kodları beş haneden oluşmaktadır. İlk iki hane il plakası, son üç basamak ise ilçe gibi yerlerin kendine özel kodudur.

Örneğin: Karaman Posta Kodları (70000).

Online alım yaptığınız vakit posta kodu bilgisi bilinmelidir.

Sitemizi Nasıl Kullanacaksınız

Size belirtilen linke bastıktan sonra açılan ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz il bağlantısına basacaksınız. Şehir sayfasında ekranı aşağı doğru tarayarak alfabetik sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Daha sonra semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.

İstanbul Eminönü Fındıkzade Posta Kodu içeriği PTT Posta kodu sayfasının güncel verileridir. İlgili sayfaya postakodu.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.