İstanbul Beyoğlu Tepebaşı Posta Kodu

Sitemizi ziyaret edenlerin düzenlenmiş verilere kolayca ulaşabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle araştırmalar gerçekleştirdik. İstanbul Beyoğlu Tepebaşı Posta Kodu yazısını okurken bilgi verilen uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak yazılarımıza ulaşabilmek için bu siteyi favori listenize ekleyin. postakodu.uzman.org olarak Değerli ziyaretçilerimizin güncellenmiş bilgilere ulaşabilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014 tarihlerini içeren haftalık listelerdir.

Neden bizleri seçmelisiniz ?

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı Posta Kodu-04Posta Kodu konusunda sitemizin ziyaretçilerimize kurduğu her bir uygulamalarda geçerli olduğu şekilde en açık, detaylı, kolay ulaşılır aradığınız bilgileri sizler için oluşturduk ve sitemize ekledik. Artık adres eklerken, mektup gönderirken, ikamet ettiğiniz yerin posta kodunu en kolay şekilde postakodu.uzman.org sitemizden ulaşabileceksiniz. Bu durumda yapmanız icap eden çok kolay : ulaştığınız sayfada, hangi ile ait posta kodlarını almak amaçlıyorsanız o şehiri iller listesinden seçiyorsunuz, ek olarak karşınıza gelen kapsamlı listemizden, ilçe, semt ve sokak bazlı şekilde kodunuzu öğreniyorsunuz. Bununla birlikte sitelerimizi bookmark’a ilave ederek istediğiniz zaman basit bir şekilde en güncellenmiş hali ile bu bilgilere ulaşabilmeniz imkan dahilinde olacak. Değerli Ziyaretçilerimiz için hazırladığımız içerikler tam gaz devam edecek, tüm bilginin uzmanını, uzman.org kalitesiyle bulacaksınız. Personelimiz 7 gün 24 saat sizler için bu web sitelerini kurup geliştirmeye devam ediyorlar.

Posta Kodu Nedir

Gönderilerin üstüne adres yanına posta kodunun tam olarak belirtilmesi, postaların zamanında taşınmasının ilk şartıdır. Tam adres listelenen bilgileri içerecek gibi yazılmalıdır.

  • Adı ve Soyadı
  • Ünvan
  • Mahalle – Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun eksiksiz olmasının yanısıra postaye doğru bölüme yazılması oldukça önemlidir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderici adresi sol üst köşesine yazılmalıdır.
  • Alıcının adresi ve posta kodu zarfın ortalarında olmalıdır.

posta-63

Posta kodu, gönderilerinin bilgisayar ile tasnifine imkan verir. Posta kodu ülkemizde yalnızca rakamlardan oluştuğu gibi, yurt dışında harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Türkiye’de uygulamaya konulan posta kodları 5 rakamdan oluşmaktadır. İlk iki hane il plaka kodu, sondaki 3 basamak ise semt gibi yerlerin kendine has kodudur.

Örneğin: Antalya Posta Kodları (07000).

Bir kuruma abonelik alırken posta kodu bilgisi yazılmalıdır.

Portalımızı Nasıl Kullanacaksınız

Belirtilen linke tıkladıktan sonra önünüze gelen ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz il linkine basacaksınız. Yeni sayfada ekranı aşağı doğru tarayarak baş harflerine göre sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı Posta Kodu içeriği PTT Posta kodu sayfasının güncel verileridir. İlgili sayfaya postakodu.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.