İstanbul Beykoz Merkezköy Riva Mah. Posta Kodu

Değerli okuyucularımızın gerçek yazılara kolayca erişebilmesi ve faydalanabilmesi için detaylı çalışmalar gerçekleştirdik. İstanbul Beykoz Merkezköy Riva Mah. Posta Kodu sayfasını okurken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize ulaşabilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyin. postakodu.uzman.org olarak Okuyucularımızın en yeni bilgilere erişebilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

İstanbul Beykoz Merkezköy Riva Mah. Posta Kodu-52Posta Kodları dahilinde uzman.org`un size verdiği her bir sitelerde geçerli olduğu gibi en açık, açıklamalı, kolay ulaşılabilir içeriği sizin için derledik ve portallarımıza taşıdık. Artık adresinizi eklerken, posta birine yollarken, yaşadığınız yerin posta kodlarını kolaylıkla postakodu.uzman.org sayfamızdan ulaşabileceksiniz. Bu hususta yapmanız icap eden çok kolay : gönderildiğiniz yerde, hangi ile bağlı posta kodlarını almak amaçlıyorsanız o şehiri listemizden tıklıyorsunuz, sonrasında önünüze açılan detaylı listemizden, ilçe, semt ve sokak bazlı olarak posta kodunuzu görüyorsunuz. Bununla birlikte sitemizi tarayıcınızın bookmarkına ilave ederek talep ettiğiniz zamanda kolaylıkla en güncel şekilde bu içeriğe ulaşmanız mümkün oluyor. Değerli takipçilerimiz için sunduğumuz hizmetler hızlı bir şekilde devam edecek, bütün bilginin uzmanını, uzman.org farkı bulacaksınız. Çalışanlarımız devamlı sizler için bu siteleri girip geliştirmeye devam edecekler.

Posta Kodu Ne Zaman Kullanılır

Gönderilen postalar üstüne varış yeri ile birlikte posta kodunun eksiksiz olarak belirtilmesi, gönderilenin tam vaktinde iletilmesinin ilk şartıdır. Tam adres listelenen detayları içerecek gibi yazılmalıdır.

  • Adı ve Soyisim
  • Ünvan
  • Mahalle veya Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun okunaklı yazılmasının beraberinde posta üzerine uygun yere yazılması çok önemlidir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici posta kodu sol üst köşesine yazılmalıdır.
  • Alıcı adresi ve posta kodu zarfın orta yerine yazılmalıdır.

posta-60

Posta kodları, postaların makine ile tasnif edilmesine imkan verir. Posta kodu ülkemizde sadece sayılardan oluştuğu gibi, diğer ülkelerde harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Türkiye`de uygulamaya konulan posta kodları 5 rakamdan oluşmaktadır. İlk iki rakam o ilin plakası, sondaki üç hane ise mahalle gibi yerlerin kendine özel kodudur.
Örneğin: Ağrı Posta Kodları (04000).

Bir kurumda abonelik alırken posta kodu bilgisi yazılmalıdır.

Bilgi Bankamızı Nasıl Kullanacaksınız

Belirtilen bağlantıya tıkladıktan sonra önünüze gelen sayfadan posta kodunu öğrenmek istediğiniz şehir bağlantısına tıklayacaksınız. İl sayfasında sayfayı aşağı doğru kaydırarak alfabetik sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Daha sonra semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.