Erzurum Tekman Ağcakoca Köyü Posta Kodu

Sitemizi ziyaret edenlerin detaylı yazılara pratik bir şekilde erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla araştırmalar gerçekleştirdik. Erzurum Tekman Ağcakoca Köyü Posta Kodu yazımızı okurken bilgi verilen diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak web sitemize girebilmek için postakodu.uzman.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. postakodu.uzman.org olarak Değerli ziyaretçilerimizin güncellenmiş bilgilere ulaşması için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerini içeren haftalık listelerdir.

Erzurum Tekman Ağcakoca Köyü Posta Kodu-01Posta Kodları dahilinde uzman.org`un takipçilerimize hazırladığı tüm uygulamalarda geçerli olduğu gibi en sade, detaylı, sadeleştirilmiş aradığınız bilgileri sizin için oluşturduk ve portalımıza sunduk. Artık iletişim bilgisi eklerken, posta birine yollarken, oturduğunuz ilçenin kodunu hızlıca sitemizden elde edebileceksiniz. Bu durumda yapmanız gereli olanlar çok basit : ulaştığınız sayfada, hangi ile ait kodu almak istiyorsanız o vilayeti iller listesinden işaretliyorsunuz, sonrasında sizin karşınıza çıkan kapsamlı listemizden, ilçe, belde ve sokak bazlı olarak kodunuzu görüyorsunuz. Ayrıca postakodu.uzman.org`u bookmark`a ekleyerek talep ettiğiniz zaman hızlıca en güncel şekilde bu içeriğe erişebilmeniz imkan dahilinde olacak. Sizler için vermeye devam ettiğimiz hizmetler hızlı bir şekilde sürecek, bütün içeriğin uzmanını, uzman.org farkı bulmaya devam edeceksiniz. Çalışanlarımız devamlı sizler için bu siteleri kurup güncellemeye devam edecekler.

Posta Kodu Ne Zaman Kullanılır

Postaların üstüne adres yanına posta kodunun eksiksiz olarak yazılması, postaların tam zamanında varmasının en önemli unsurudur. Eksiksiz adres listelenen bilgileri dolduracak şekilde hazırlanmalıdır.

  • İsmi ve Soyad
  • Ünvan
  • Mahalle – Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun doğru olmasının beraberinde gönderiüzerinde doğru yere yazılması çok mühimdir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderen adresi sol üst köşesine yazılmalıdır.
  • Gönderilen kişinin adresi ve posta kodu zarfın ortalarında olmalıdır.

posta-31

Posta kodu, gönderilerinin otomatik olarak ayrılmasına olanak tanır. Posta kodu ülkemizde yalnızca numerik karakterlerden oluştuğu gibi, yurt dışında alfanumerik karakterler kullanılmaktadır. Türkiye`de kullanılan posta kodları 5 basamaktan oluşmaktadır. İlk iki hane o ilin plakası, sondaki 3 hane ise köy gibi yerlerin kendine özel kodudur.
Örneğin: Amasya Posta Kodları (05000).

Bir kimseden kargo alacağınız zaman posta kodu bilgisi belirtilmelidir.

Web Sitemizi Nasıl Kullanacaksınız

Size belirtilen linke bastıktan sonra önünüze gelen ekrandan öğrenmek istediğiniz şehir bağlantısına tıklayacaksınız. İl sayfasında ekranı aşağı doğru tarayarak alfabetik sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Daha sonra semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.