Burdur Bucak Bucak Yeni Mah. Posta Kodu

Sizlerin düzenli konulara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar oluşturduk. Burdur Bucak Bucak Yeni Mah. Posta Kodu sayfasını gözden geçirirken bilgi verilen diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. İleride aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Uzman.org olarak Siz okuyucularımızın güncel bilgilere erişmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014, 1 11 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Burdur Bucak Bucak Yeni Mah. Posta Kodu-81Şehirlerin Posta Kodları dahilinde uzman.org`un sizlere sayfalarına taşıdığı her bir alt sitelerde geçerli olduğu üzere en açık, açıklamalı, kolay ulaşılır içeriği ziyaretçilerimiz için oluşturduk ve sitemizin sayfalarına getirdik. Artık Adres bilginizi yazarken, mektup posta birine yollarken, oturduğunuz semtin kodunu kolaylıkla sitemizden ulaşabileceksiniz. Bu durumda uygulamanız icap eden çok basit : ulaştığınız web sayfamızda, hangi ile ait posta kodunu öğrenmek arzuluyorsanız o şehiri iller listemizden tıklıyorsunuz, daha sonra karşınıza açılan uzun listeden, ilçe, semt ve köy tabanlı olarak posta kodunuzu görüyorsunuz. Ayrıca sitelerimizi tarayıcınızın bookmarkına ilave ederek arzu ettiğiniz zaman kolaylıkla en güncellenmiş şekli ile bu kodlara ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Siz ziyaretçilerimiz için sunduğumuz siteler son hızla devam edecek, her bir bilginin expertini, uzman.org kalitesiyle bulmaya devam edeceksiniz. Ekibimiz sürekli sizin için bu portalları hazırlayıp güncellemeye devam ediyorlar.

Posta Kodu Nedir

Postaların üzerine varış yeri önüne o yerin posta kodunun tam biçimde yazılması, postaların problemsiz ulaşmasının ilk şartıdır. Eksiksiz adres aşağıdaki detayları bulunduracak gibi yazılmalıdır.

  • Adı ve Soyismi
  • Ünvan
  • Mahalle – Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun eksiksiz olmasının yanısıra postaüzerinde doğru yere yazılması oldukça mühimdir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici posta kodu sol üst köşesine yazılmalıdır.
  • Alıcı adresi ve posta kodu zarfın ortalarında olmalıdır.

posta-78

Posta kodu, gönderilerinin otomatik olarak ayrılmasına olanak tanır. Posta kodları Türkiye`de sadece numerik karakterlerden oluştuğu gibi, yabancı ülkelerde harf ve rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde uygulanan posta kodları beş basamaktan oluşmaktadır. İlk iki hane il plaka kodu, son üç rakam ise mevki gibi yerlerin kendine özel kodudur.
Örneğin: Kayseri Posta Kodları (38000).

Bir kuruma abonelik başlatılırken posta kodu bilgisi bilinmelidir.

Web Sitemizi Nasıl Kullanacaksınız

Size belirtilen linke bastıktan sonra önünüze gelen sayfadan öğrenmek istediğiniz il bağlantısına tıklayacaksınız. Yeni sayfada ekranı aşağı doğru tarayarak alfabetik dizilmiş ilçeyi bulacaksınız. Daha sonra semt, mahalle ve köy için aynı işlemleri tekrarlayacaksınız.