Antalya Kumluca Hızırkahya Köyü Posta Kodu

Sitemizi takip edenlerin doğru konulara pratik yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren derlemeler oluşturduk. Antalya Kumluca Hızırkahya Köyü Posta Kodu sayfasını gözden geçirirken altı çizilen ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize girebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Uzman.org olarak Okuyucularımızın güncel bilgiye vakıf olabilmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Antalya Kumluca Hızırkahya Köyü Posta Kodu-76Posta Kodu hususunda sitemizin sizlere verdiği her bir alt sitelerde olduğu üzere en okunaklı, detaylı, kolay ulaşılır listeleri siz değerli üyelerimiz için oluşturduk ve sayfalarımıza getirdik. Artık adresinizi eklerken, mektup posta birine yollarken, ikamet ettiğiniz ilin posta kodlarını basit bir şekilde sitemizden ulaşacaksınız. Bu hususta yapmanız icap eden son derece kolay : gönderildiğiniz yerde, hangi ile bağlı posta kodunu almak arzuluyorsanız o vilayeti iller listemizden tıklıyorsunuz, sonrasında karşınıza getirilen kapsamlı listeden, ilçe, belde ve köy tabanlı olarak kodunuzu görüyorsunuz. Ayrıca sitelerimizi tarayıcınızın favoriler kısmına ilave ederek talep ettiğiniz anda hızlıca en güncel şekilde bu içeriğe erişebilmeniz imkan dahilinde. Siz ziyaretçilerimiz için vermeye devam ettiğimiz portallar tam gaz sürecek, her bir bilginin uzmanını, uzman.org kalitesi ile bulacaksınız. Çalışanlarımız süregelen şekilde sizin için bu portalları hazırlayıp iyileştirmeye devam edecekler.

Posta Kodu Ne Zaman Kullanılır

Gönderilen postalar üstüne varış adresi yanına o yerin posta kodunun okunaklı şekilde yazılması, gönderilenin problemsiz varmasının ilk şartıdır. Tam adres aşağıdaki detayları belirtecek gibi hazırlanmalıdır.

  • İsmi ve Soyismi
  • Ünvan
  • Mahalle veya Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun tam olmasının yanısıra gönderiye uygun bölüme yazılması oldukça önemlidir.

  • Posta pulu zarfın sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Gönderici posta kodu zarfın sol üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderilen kişinin adresi ve posta kodu zarfın ortasına yazılmalıdır.

posta-66

Posta kodu, gönderilerinin bilgisayar ile ayrımına imkan verir. Posta kodu ülkemizde sadece numerik karakterlerden oluştuğu gibi, diğer ülkelerde hem harfler hem de rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde uygulamaya konulan posta kodları beş basamaktan oluşmaktadır. İlk iki rakam il plakası, son 3 basamak ise ilçe gibi yerlerin kendine özel kodudur.
Örneğin: Çankırı Posta Kodları (18000).

Bir kurumda abonelik başlatılırken posta kodu bilgisi önemlidir.

Portalımızı Nasıl Kullanacaksınız

Size gösterilen bağlantıya tıkladıktan sonra önünüze gelen sayfadan aradığınız şehir linkine tıklayacaksınız. Şehir sayfasında ekranı aşağı doğru kaydırarak baş harflerine göre dizilmiş ilçeyi bulacaksınız. Daha sonra semt, mahalle ve köy için aynı sırayı takip edeceksiniz.